Велесова книга. Духовний заповіт предків
Про книжку «Велесова книга. Духовний заповіт предків»
Велесова книга – найвидатніша знахідка та надбання українського народу, що розповідає про його дохристиянське існування. У ній містяться заклики до єднання, оповідання, легенди, молитви, що розкривають давню слов'янську історію. З моменту виявлення Велесову книгу огортає безліч таємниць та суперечок. У цьому виданні видатний український учений Борис Яценко розкриває правду, історію досліджень, а також надає переклад унікальної знахідки.
Анотація до книги «Велесова книга. Духовний заповіт предків»
Це видання створено, аби кожен міг перейнятися глибиною українського коріння, життям наших предків, які дали життя та сили для великих звершень нам, незламним та стійким.
Велесову книгу було знайдено на території Харківської області в один з найскладніших буремних років в історії – 1919-му. Вона була виконана у вигляді дощечок, списаних з обох боків (на ній вибиті, вирізьблені символи) і зв'язаних ременем. Існує безліч версій щодо її появи та знахідки, дехто навіть ставив цей факт під сумнів і називав підробкою (за часів радянського союзу). Однак дослідник Борис Яценко разом з іншими науковцями зміг простежити і те, звідки з'явилися «дощечки» (саме так називалися письмена) та перекласти на зрозумілу мову ті символи, що поєднували в собі різні види писемності й мов. Автор розкриває читачеві текст, який спочатку складався з 96-97 тисяч символів, написаних безперервно на склади і слова.
Кожна дощечка була детально вивчена і результат ми дізнаємося, читаючи друковану «Велесову книгу». Збірник визначає значущість українського народу, його походження та власну мову, до появи загальноприйнятої та відомої.
Зі збірника можна прочитати, що Велесова книга була усно складена у V столітті і змінювалася, велася до IX століття і фіксувала традиції, звичаї, життя державного українського народу. Також тут є аналіз кожного тексту, історія опису, коментарі вчених, автора і навіть словник, що надають пояснення певним поняттям.
За той час, що реліквію було знайдено, було виконано багато публікацій, описів і самого тексту як автентичного, так і з перекладом різними мовами світу, наприклад, англійською, французькою, нідерландською. Це останнє видання з безліччю правок Бориса Яценка містить найбільш удосконалені переклади та трактування тексту.
Чому варто прочитати книжку «Велесова книга. Духовний заповіт предків» ?
- Наукове осмислення пам'ятки про існування нашого народу.
- Посилання для поколінь, що надихає та закликає бути єдиними, пишатися своїм корінням, прислухатися до голосу предків.
- Можна дізнатися більше про життя та побут людей, які жили понад тисячоліття тому.
- Складна та історично важлива інформація передана звичною зрозумілою мовою.
- Опис великого періоду починаючи від давніх легенд і закінчуючи розповідями про Аскольда з Діром.
- Переклад дощечки англійською мовою.
- Розповідаються методи досліджень, рецензії на книгу, коментарі та словник до кожної дощечки.
- Велесова книга дає змогу зазирнути в саму суть вірування та поглядів наших предків.
Про автора
Борис Яценко – відомий український науковець, філолог та дослідник. Автор понад 120 наукових праць, які публікувалися у Великій Британії, Індії, Словаччині, США. Переклав складні стародавні письмена, датовані II-I тисячами років до нової доби, був співавтором енциклопедії «Слово о полку Ігоревім». Провів найбільш детальний аналіз дощечок та книги Велеса, що дало змогу відтворити й адаптувати текст, залишений нашими пращурами ще за часів племен і язичництва. Саме завдяки наполегливій праці Бориса Яценка було доведено автентичність і велику значущість Велесової книги для народу на державному рівні. Крім того, разом з іншими вченими наполіг на тому, щоб цю пам'ятку включили в курс шкільної програми. Однак у 2009 році через дії проросійських «науковців» його праці знову було вилучено та програмно вивчено. Нині настав етап відродження праць Бориса Яценка, який усе життя боровся за право на українську на ідентичність, за можливість кожному відчувати себе цілісним, сильним спадкоємцем із найвеличнішою історією предків. Навіть в останньому інтерв'ю перед смертю він не полишав надії, що молоде покоління зможе перейнятися богонатхненним письмом, щоб воно допомогло вижити у складний для народу час.