Книга Мистецтво війни
Про книжку «Мистецтво війни»
В оформленні книжки використано оригінальні каліграфічні написи, надані Сергієм Лесняком.
Книга «Мистецтво війни» – давньокитайський трактат, написаний найбільшим мислителем і стратегом за все існування людства – Сунь-цзи. Попри давнину, через понад дві з половиною тисячі років він продовжує служити джерелом знань для формування стратегії та тактики бою, ведення війни, а також вічної філософської мудрості. На сьогодні цей твір є найвпливовішим у сучасному світі, рекомендований для читання людей, які прагнуть інтелектуального розвитку.
Анотація до книжки "Мистецтво війни" автор Сунь-цзи
Ґрунтуючись на розумінні психології, природи, людського сприйняття, конфуціанства, географічних особливостях рельєфу Сунь-цзи створив свій унікальний трактат. Читаючи книгу «Мистецтво війни» можна дізнатися про основні військові принципи, підготовку, планування нападу, техніки захисту, використання шпигунів, битву та багато іншого. Цікаво, що сам мислитель не жив війною. У своїй праці він підкреслює, що війна – найгірший спосіб розв'язання конфліктів і її потрібно всіляко уникати. Водночас якщо бойових дій не вдалося уникнути, їх потрібно проводити з максимальною ефективністю та мінімальними втратами.
Розглянемо основні частини книги:
- Попереднє планування – до якого входить вивчення місцевості, сезону, власної сили та інших важливих елементів, що визначають хід війни.
- Проведення війни – основний фокус на швидкості ведення бойових дій, аби не допустити затяжного ефекту, який невигідний нікому.
- Планування атаки – про принципи наступу, щоб застати зненацька, розбити задуми противника. Тут також розглядається співвідношення сил, його аналітика, сприятлива чи ні.
- Бойова форма – враховується важливість захисту позицій, використання стратегій, що унеможливлюють створення прихильних умов для противника.
- Міць – уміння логічно розподіляти дії, тактику.
- Вивчення повноти й порожнечі – про те, як враховувати слабкі та сильні сторони всіх сторін, що беруть участь у війні.
- Бойові дії на війні – мистецтво полководців досягати цілей, використовуючи знання організації, психологічних чинників, виділення ядра дій, управління військом.
- Зміни – вміння програти ситуацію в різних ситуаціях, у мислимих і немислимих.
- Похід – знання вірного розподілу війська, оцінка противника.
- Місцевість – необхідність вивчення рельєфу та особливостей місцевості, які можуть ключовим чином вплинути на перебіг бойових дій.
- Дев'ять місцевостей – опис дев'яти ситуацій і особливостей ведення війни на своїй території.
- Вогневий напад – принцип розміщення та застосування вогневих засобів.
- Шпигунство – необхідність та вміння використання шпигунів для отримання інформації про противника.
Всупереч назви книжки «Мистецтво війни», що розкриває її суть, трактат широко використовується не для військових дій. Тут можна прочитати поради, як перехитрити противника чи пройти фізичну підготовку. Цікаво, що саме ця книга стала ключовим інструментом для формування бізнес-стратегії, корпоративної політики, ведення ділових переговорів. Тому її рекомендують, а іноді й вимагають вивчати персоналу у великих компаніях, а для провідних менеджерів, управлінців вищої ланки вона взагалі є настільною. Не обходяться без трактату і юристи, гравці судових процесів, тож у багатьох країнах вивчення «Мистецтва війни» є частиною навчального процесу. З популярністю кіберспорту та розвитком програмного забезпечення, використання основних принципів Сунь-цзи стало актуальним і в цих сферах.