21.07.2022

Чому нам потрібні розмальовки?

Дитинство в дев’яності було похмуре. Удень батьки на роботі, де зарплату дають то олією, то тушонкою, то — якщо пощастить — згущеним молоком. Кожна дитина у дворі знає, за скільки приймають кілограм алюмінію, а за скільки — порожню пивну пляшку. Мобільних телефонів ще не існує, і якщо немає м’яча, граєтеся паличками й камінням.

А ввечері ти повертаєшся додому, миєш ноги і, поки мама насипає суп, дістаєш олівці й розмальовки. Ти ще не знаєш, що розмальовування зображень знижує рівень стресу й депресії, розслабляє та заспокоює. Моторика твоїх рук покращується, а можливість самостійно обирати кольори розвиває твої творчі здібності.

Це ще й покращує нейронні зв’язки головного мозку, хоча тобі просто цікаво розмальовувати черепашок-ніндзя, тому зелені олівці закінчуються найшвидше. Чого ще ти не знаєш?

Наприклад, що перші розмальовки з’явилися 1880 року в США як частина процесу «демократизації мистецтва», яке таким чином мало стати доступне кожному. А вже на початку ХХ століття відомий психоаналітик Карл Ґустав Юнґ радив розмальовування як засіб розслаблення та боротьби з тривожністю.

Тепер нам не обов’язково відвідувати психоаналітика, щоб узятися до розмальовування. За понад століття розвитку розмальовки не стали менш популярними, навпаки, на додачу до дитячої розваги отримали ще одну нішу завдяки книжкам-антистрес. І використовувати такий засіб боротьби з тривожністю — це зовсім не «впадання в дитинство», а свідомий крок до роботи з власною психікою. А зараз усім нам як ніколи потрібно трохи спокою.