Книга Червона книга
Про книжку «Червона книга»
«Червона книга» або як її назвав безпосередньо сам автор – Liber Novus (з латині «Нова Книга») є найцікавішою спадщиною видатного психоаналітика Карла Гюстава Юнга. Це видання – унікальний манускрипт, котрий не публікувався як за життя вченого, так і довгий час після його смерті. Лише зараз неймовірна праця, що викликає безліч суперечок, була опублікована та перекладена більшістю мов світу.
Анотація до книжки «Червона книга»
Відомо, що Карл Юнг 5 років працював із Фрейдом, після розриву стосунків він залишив практику та присвятив 16 років роботи над власними ідеями, у буквальному сенсі досліджуючи власні відхилення. Оригінал був виконаний вручну на папірусі каліграфічним текстом, мав розмір 29х39 см і 205 сторінок. На цих сторінках «Червоної книги» Юнг виклав та розвинув теорії колективного несвідомого, архетипів та індивідуалізації. 53 сторінки роботи – повністю ілюстрації, створені автором, а саму книгу оформив у червону шкіру. Через багато років, а саме у 2009 році спадкоємець видав переклад для широкого загалу з коригуваннями, який тепер має змогу прочитати й український читач.
Деякі важливі теми з «Червоної книги»:
- Автор наводить відмінності між позицією часу та духом, зіставляючи історичну свідомість проти міфічної підсвідомості.
- Бог із богами є лише образами вищого сенсу, що перебуває між абсурдом та реальністю.
- Особливого значення Юнг надає сновидінням, їхньому смислу, епіфанічним видінням та передбаченням на підсвідомому рівні.
- Душа – складова роботи над архетипом аніми/анімуса, що робить людину досконалішою в духовному сенсі.
- Дослідження підсвідомості пройшовши через «пустелю душі» місця глибоких фантастичних реальностей.
- Пекло – Юнг згадує його як місце, в якому йому варто побувати, аби індивідуалізувати себе, подолавши потенційне божевілля.
Чому варто прочитати книжку «Червона книга»?
- Складна багаторічна наукова робота психіатра в з найбільшою світовою практикою.
- Можна спостерігати за особистими поглядами Карла Юнга, тим, що його турбувало.
- Праця являє собою своєрідний діалог між автором та наставником, що не існує у так званому літературному стилі одкровень.
- У манускрипті розвиваються міфічні та реальні образи й те, як людська свідомість їх обробляє.
Про автора
Карл Гюстав Юнг – видатний всесвітньо відомий психолог, який заснував аналітичну психологію. Його роботи зробили колосальний внесок у розвиток психіатрії, дослідження психічних типів людини, архетипових образів, індивідуалізації особистості. Також він приділив багато часу вивченню загальнолюдських символік, насамперед це сприйняття сновидінь та міфів.