06.11.2023

Як жити це життя. 7 найкращих книг з психології

Психологія — надзвичайно різноманітна галузь науки, що охоплює безліч тем, та узагальнити їх можна одним-єдиним питанням: як мені жити? Воно і про психічне здоров’я, і про пізнання себе, і про досягнення успіху в роботі або стосунках. Які ж книги можуть нам у цьому допомогти?

«Ігри, у які грають люди», Ерік Берн

Це супер-пупер-мега-бестселер сучасної психології, і ми не іронізуємо! Автор розглядає різноманітні патерни людської поведінки як такі собі ігри, за якими ми проводимо все життя. У своїй головній праці він буквально моделює найрізноманітніші ситуації з життя та пояснює, чому ми поводимося саме так і якого результату від «гри» слід очікувати.

«Синдром самозванця. Як прожити неймовірне життя, на яке ви заслуговуєте», Еш Амбірдж

Підозрюємо, це поширене явище не оминуло й вас. Ніл Ґейман, Том Генкс, Пенелопа Крус — усі ці люди страждають на синдром самозванця — хронічну невпевненість у власній значущості та досягненнях і страх «викриття». Інші люди часто здаються нам розумнішими, працьовитішими, більш гідними чогось, а ми ніби «застрибнули в останній вагон», і то без квитка, а контролер уже близько. Про цей стан, пошук свого місця та досягнення цілей без страху успіху й розповідає книжка Амбірдж.

«Самотність. Сила людських стосунків», Вівек Мурті

Популярна культура та пострадянське виховання нав’язують нам певні ідеали, які далеко не всім можуть підходити. До них належить і так званий «пошук своєї половинки», що заважає сприймати себе як цілісну особистість, яка може гармонійно взаємодіяти з іншими людьми, не вважаючи себе частиною чогось, чого насправді може й не існувати. Звідси випливають самотність, бажання бути поміченим і депресивні розлади. Книга Мурті допоможе зрозуміти власну важливість у житті та природність стану здорової самотності.

«Це ОК, якщо ви не ОК. Як пережити горе і втрату», Меґан Девайн

Книга про проживання горя, дозвіл собі відчувати тугу і те, що може полегшити біль утрати. Як відшукати новий сенс життя у морі невимовної скорботи, усвідомити й прийняти несправедливість цього світу, впустити це усвідомлення у власне серце, навчитися жити з ним і спробувати рухатися далі. Надзвичайно важлива книга від авторки, яка сама пережила смерть коханої людини.

«Емоційний інтелект у бізнесі», Денiел Ґоулман

Назва говорить сама за себе — праця Ґоулмана пояснить, як розпізнати емоційні перешкоди в робочому процесі та використати ці знання на практиці для досягнення взаємовигідних результатів. А це призведе до бажаного кар’єрного зростання та реалізації себе як успішного спеціаліста. Фактично книга переосмислює те, що означає бути розумним для досягнення результату в бізнесі. Якщо для вас це важливо — рекомендуємо.

«Словник мови тіла. Секрети невербальної комунікації», Джо Наварро

Автор цієї книги — колишній працівник ФБР, що спеціалізувався на невербальній комунікації, тобто мові тіла. Що означає той чи інший жест і поза, чи зацікавлена у вас людина та чи дійсно вас правильно зрозуміли — усе це детально пояснює Наварро. Мінусом книги є те, що вона написана доволі сухо, місцями навіть нагадує довідник. Безсумнівним плюсом є якість і актуальність викладеного матеріалу. Свою головну функцію — навчити читача розрізняти мову тіла — вона виконує цілком.

«Місія інтровертів. Чому світу важливо, щоб ви були собою», Голлі Ґерт

«Бути інтровертом не означає все життя боротися. Інтроверсія — це ваша суперсила», — говорить авторка, пояснюючи, що взагалі означає бути інтровертом, які особливості життя це зумовлює та зрештою, як перетворити цю нібито слабкість на силу, яка допоможе вам розвиватися як сильній особистості. Ця книга розвінчує міфи про інтровертів і прокладає дорогу до істинного щастя та гармонійного життя з власною чутливістю й проникливістю, адже найбільша наша сила — це бути собою.