Марк Твен

Марк Твен

Марк Твен - американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». Справжнє ім’я Марка Твена – Семюель Ленггорн Клеменс.
Марк Твен народився в США, потім разом з сім’єю переїхав з сім'єю в місто Ганнібал. Після смерті батька починає писати статті. Під псевдонімом Марк Твен влаштувався в газету.
Після подорожі до Європи, Марк Твен друкує книгу «Простаки за кордоном», яка принесла йому успіх.
Після цього він почав писати гостру сатиру, різко критикуючи американське суспільство та політиків; це особливо помітно в його збірці 1883 року «Життя на Міссісіпі».
Роман про пригоди Тома Соєра вийшов у 1876 році. Продовженням цього роману стали «Пригоди Гекльберрі Фінна» (1884).
Другим романом, який приніс Марку Твену самокатСамим відомим історичним романом письменника став «Принц і жебрак» (1881).
Крім літератури, Марк Твен дуже цікавився наукою. Разом зі своїм другом Ніколо Теслом і часто бував у лабораторії Ніколи.
Все своє життя Марк Твен працював: Він був і лоцманом річкового пароплава на Міссісіпі, і журналістом і друкарським складачем. Він копав срібло в Неваді й золото в Каліфорнії. Його вважали талановитим оратором, і він регулярно давав лекції.
Поділитися в соц.мережах:
Книжки автора