1 відгук

Слово про будинок «Слово»

Видавництво:  Віхола
Код товару:  519189

Про книжку «Слово про будинок «Слово»»

«Слово про будинок "Слово"» – книжка, яка розповість історію українського культурного товариства. Пропонуємо вам вирушити хвилями спогадів сина Миколи Куліша, щоб стати очевидцем унікальної доби та дізнатися про неймовірний дім, у якому проживали найвидатніші митці України.

Анотація до книги «Слово про будинок "Слово"»

А ви знали, що в Харкові є будинок у формі літери С, у якому з 1929 року проживали найвидатніші літератори, актори, письменники та мислителі України? Презентований, як простір, де могли б творити талановиті люди, в результаті він став місцем, де сумнівні для радянської влади люди могли б перебувати під постійним наглядом. Валеріан Підмогильний, Микола Хвильовий, Остап Вишня, Іван Багряний, Іван Бажан, Лесь Курбас і ще сотні найталановитіших людей проживали в ньому. Стіни будинку буквально просякнуті творчістю, натхненням, приємними спогадами, знаковими фразами, цікавими подіями і болем, найбільшим болем, викликаним переслідуванням влади.

У «Слові про будинок "Слово"», написаному Володимиром Кулішем, сином видатного українського письменника Миколи Куліша, ви познайомитеся з домашнім архівом, історіями з життя, бесідами та спогадами автора, що провів усе дитинство та юність у цій легендарній будівлі.

Без суворих біографічних тез і будь-яких нудних даних автор розповідає про представників легендарного талановитого покоління через призму особистого життя. Це дає змогу познайомитися з відомими особистостями, як зі звичайними людьми, дізнатися про їхні характери, звички, слабкості, сім'ї, жарти, побут, уподобання, що вони переживали, чим дихали, як творили під безперервним контролем і тиском.

Книжка створена так, аби кожен міг зануритися в цей неймовірний час та особисто відчути знайомство з людьми, на більшість із яких хоч і чекав трагічний фінал, проте спогади про них наповнені такою безмежною любов'ю, теплими подіями та дружніми бесідами. Точно так само, як це міг бачити тодішній юнак – Володимир Куліш. Тож тут ви дізнаєтеся про любов Хвильового вночі кататися на ковзанах, про те, як Підмогильний хвилювався за свій велосипед або ж про пристрасть Йогансена до полювання. Отже, «у цьому домі вони колись і жили...».

Чому варто прочитати книгу «Слово про будинок "Слово"»?

  • Унікальні спогади Володимира Куліша – сина видатного драматурга і письменника, який жив у найнеймовірнішому історичному будинку «Слово».
  • Оновлене видання книги «Слово про будинок "Слово"», яке було вперше видано у 1966 році в Торонто. У ньому зібрані рідкісні документи, архіви та фотографії, які збереглися в Харківському літературному музеї.
  • Багате на історії джерело, що розкриває відомих українських митців через їхнє особисте життя, сповнене любові, таланту, теплих моментів й мороку, який віщував драматичний кінець.
  • Кожна сторінка «Слова про дім "Слово"» пронизана сильними емоціями.
  • У книжці Володимир Куліш підкреслює наскільки трагічною була доля кожного мешканця, як радянська влада руйнувала життя кожного, якщо не фізично, то емоційно. Так, що через десятиліття будинок можна назвати могильною плитою, в якій укладені душі сотень видатних людей.
  • Є можливість дізнатися про історичні події від першоджерела.
  • Розповіді юнака про друзів родини, серед яких були: Яловий, Хвильовий, Вишня, Досвітній, Усенко, Бажан, Курбас, Падалка та інші.

Про автора

Володимир Куліш – відомий український публіцист, журналіст, драматург, письменник і автор унікального нонфікшена «Слово про будинок "Слово"». Бувши сином Миколи Куліша був свідком великої кількості трагічних подій. Народився на Херсонщині, дитинство провів в Одесі та Харкові. Жив у легендарному будинку «Слово», пережив арешт і розстріл батька, під час війни зміг втекти до Австрії, щоб потім довгі роки провести далеко від батьківщини. Там, за кордоном він зміг опублікувати книгу, яка розкриває такий водночас талановитий, увінчаний талантами й одночасно кривавий, продиктований тоталітарним режимом час.

 

Fishback балами 14.75 ₴
295 грн
Fishka Програма лояльності
Умови програми
Характеристики
Видавництво
ISBN
9786178178710
Мова
Українська мова
Рік видання
2024
Сторінки
168
Обкладинка
м`яка
Формат, мм
130x200мм