1 відгук

Книга Над Чорним морем /зі зрізом/

Видавництво:  Vivat
Код товару:  547044

Про книжку «Над Чорним морем /зі зрізом/»

«Над Чорним морем» — перший український твір, який показує Одесу 1880 року як купецьке та космополітичне місто. Автор порушує питання національного самовизначення, культури та ідеалів того часу через кілька любовних історій. Центральним сюжетом є конфлікт між споживачами та ідеалістами. Перші прагнуть задоволень, другі — знаходяться у пошуках істини. Автор аналізує мораль через жіночі образи та права жінок. Роздуми про кохання, обов’язок, здатність людини до змін — все це в романі зображено у декораціях краєвидів Чорного моря. Кожен з персонажів є суперечливим та живим, хоче віднайти істину та своє місце у світі.

Анотація до книги «Над Чорним морем»

Головним героєм книги є молодий чоловік, який потрапляє в Одесу та розуміє, що опинився тут між двома світами — матеріалістичним та ідеалістичним. Спілкуючись з іншими людьми, він намагається зрозуміти, що є коханням, обов’язком та честю. Всередині нього відбувається внутрішній конфлікт, який також відображає культурні та суспільні зміни того часу. Колишні традиційні цінності змушені зіткнутися з матеріалізмом та пошуком людини власного місця в новому світі.

Головний герой роману «Над Чорним морем» знаходиться на роздоріжжі між національними ідеалами та особистими почуттями, матеріальним та духовним. Місто, причорноморська Одеса, виступає тут як колоритний контекст, у якому відбуваються події книги.

«Над Чорним морем» — роман, який торкається глибоких філософських тем: національної ідентичності, різних моральних дилем. Одеса тут зображена як місто із розвиненими культурними та торговельними зв’язками, багатонаціональним населенням.

Автор приділяє увагу проблемі жіночих прав через призму жіночих персонажів. Іван Нечуй-Левицький захищає право жінок на рівність, піднімає питання їх місця у суспільстві та культурному житті. Загалом роман розкриває чимало питань, які рідко обговорювалися на той час, але вони були важливими та впливали на життя суспільства.

«Над Чорним морем» —чому варто прочитати:

  • Соціально-побутовий роман про розвиток національної ідентичності, роль кохання у житті людини.
  • Суперечливі та яскраві персонажі.
  • Повний текст відновлено з другої публікації, адже свого часу твір був підданий цензурі.
  • Збережена авторська пунктуація, мова та орфографія.
  • Класична українська проза, яка однозначно варта уваги.
  • Глибокі психологічні роздуми героїв.
  • Книга порушує питання культурного розвитку та жіночих прав.
  • Роман допомагає краще зрозуміти історію Одеси.

Про автора

Іван Нечуй-Левицький — письменник-реаліст, фольклорист та етнограф. Його творчість відрізняється від попередників того часу тим, що він більш повно висвітлював побут та соціальні умови героїв. Він детально описував характери, приділяв увагу соціальним конфліктам між різними верствами населення. Нечуй-Левицький цим показав нові умови, в яких жили тогочасні селяни. Чимало з них змушені були їхати в місто на заробітки.  Нові умови життя вимагали нових героїв та жанрів — і саме в творах Нечуй-Левицького можна простежити за змінами в українському суспільстві.

Іван Нечуй-Левицький змалечку знав історію України, адже його батько був освіченою людиною, мав власну чималу бібліотеку. У сім років майбутнього письменника віддали на навчання до дяка, який викладав у духовному училищі Богуславського монастиря. Іван Нечуй-Левицький там опанував декілька мов, навчався успішно попри суворість викладачів та жорсткі умови. Після цього він вступив до Київської духовної семінарії.

Писати Іван Нечуй-Левицький почав одночасно із педагогічною діяльністю. З-під його пера вийшли статті, повісті, комедії. Він також очолював гурток прогресивних вчителів, які під час таємних зборів обговорювали актуальні на той час проблеми.

 

Fishback балами 19.50 ₴
390 грн
Fishka Програма лояльності
Умови програми
Характеристики
Видавництво
Серія товару
ISBN
9786171704862
Мова
Українська мова
Рік видання
2025
Сторінки
352
Обкладинка
тверда
Формат, мм
135х205 мм