Говард Філіпс Лавкрафт

Говард Філіпс Лавкрафт

Говард Лавкрафт — американський письменник, журналіст і поет, одним із творців жанру жахів і фантастики, відомого як «космічний жах». Його роботи створили відомий міфологічний світ Ктулху.
Творчість письменника, яку критики назвали «Лавкрафтівськими жахами», помітно вплинула на його особистість.
Завдяки своїм коротким оповіданням і романам автор був відомий створенням атмосфери жахливої тривоги, зосередженої на надприродних і страшних істотах, які не можуть бути зрозумілі людини.
Його найвідоміші твори - «Склеп», «Дагон», «Міфи Ктулху» і «Сни в оселі відьми».
Письменник вважав, що всесвіт сповнений жахливих таємниць. Його головні герої зазвичай невідомі, вони свідки жахливих подій, яким необхідно розгадати жахливі таємниці.
Говард став засновником певного містичного культу: у світі існують люди, які вірять у небачених і всемогутніх божеств (Стародавні), які зустрічаються в «Некрономіконі». Книги Лавкрафта тому й страшні, що в його рукописах використовується психологічний жах незвіданого, а не примітивне залякування читача вампірами, монстрами, вурдалаками, зомбі та іншими персонажами.
Шанувальники письменника знають, що письменник посилається у своїх творах на найдавніші джерела. "Некрономікон" - це вигадана Говардом енциклопедія магічних ритуалів, міцно пов'язана з міфами Ктулху. Говард залишив після себе епістолярну спадщину, про яку вчені казали, що його рукою було написано сто тисяч листів.
Лавкрафт не отримав жодних значних літературних нагород за своє життя, а його твори не були особливо схвалені його сучасниками, але після смерті стали надзвичайно популярними.
Поділитися в соц.мережах:
Книжки автора