Григорій Квітка-Основ'яненко

Григорій Квітка-Основ'яненко - книги та біографія

Григорій Квітка-Основ'яненко був українським письменником, літературним діячем, прозаїком, драматургом, журналістом, літературним критиком, археологом та етнографом, який жив у XVIII-XIX століттях. Його твори значно сприяли розвитку української літератури та фольклору.
Квітка-Основ’яненко відігравав значну роль у розвитку громадського та культурного життя Харкова. Він був обраний членом Товариства наук Харківського університету. Він був одним із засновників Харківського професійного театру, Харківської губернської бібліотеки, Благодійного товариства та Інституту шляхетних дівчат.
Справжня пристрасть письменника полягала в збиранні та дослідженні українського фольклору та етнографії.
Насамперед Григорій Квітка-Основ’яненко відомий своїми збірками українських народних пісень та оповідань, які він зібрав і записав у своїх творах. Список найвідоміших творів Григорія Квітки-Основ'яненко: «Конотопська відьма», «Маруся», «Салдацкий патрет», «Сватання на Гончарівці», «Сердешна Оксана», «Козир-дівка», «Ганнуся», «Шельменко-денщик».
Він вважав, що «писання з натури» — це орієнтація на реальний світ навколо нього.
Автор правдиво описував життя людей в ті часи в Україні, особливо на Харківщині. “Як говоримо, так і писати треба”, — пояснював Квітка-Основ’яненко, пропагуючи у своїх творах народну версію української мови.
Він також написав багато творів і статей про історію та культуру українців.
У той час Григорій Квітка-Основ'яненко не мав можливості отримати офіційні літературні нагороди, оскільки це було неможливим у той час. Його внесок у популяризацію української мови та літератури, а також у збереження культурної спадщини України визнаний і високо цінується.
Поділитися в соц.мережах:
Книжки автора
-20%
Відшукай зайве
140 грн
112 грн
-30%
Выше и выше и выше в небо
75 грн
52.50 грн
-20%
In Vitro (в стекле)
121 грн
96.80 грн
-40%
Дивовтеча
300 грн
180 грн
-50%
Порохотяг
80 грн
40 грн
-5%
Крижане серце 2
165 грн
156.75 грн
-20%
Прощавай, "Лафаєт"!
199 грн
159.20 грн
-20%
Ашик Омер
270 грн
216 грн
-5%
Історія кохання
109 грн
103.55 грн