Володимир Короленко

Володимир Короленко - книги та біографія

Володимир Короленко — відомий український і російський письменник, публіцист, гуманіст і журналіст середини XIX — початку XX століття. Він був громадським діячем. Короленко відомий як письменник, який писав романи, оповідання, новели, есе, публіцистику та літературні критики. Письменник описував життя простих людей і їх боротьбу за справедливість і гідність.
Його твори мали сильний гуманістичний характер, оскільки вони відображали соціальні проблеми та несправедливість.
Твори автора підтримували гуманізм і вплинули на розвиток російської літератури.
У 1879 році «Епізоди з життя шукача» В. Г. Короленка з’явилися на сторінках петербурзького журналу «Слово». Це було початком його літературної кар’єри. Вихід найкращих творів Короленко, «Сон Макара» , «В поганому товаристві» і «Сліпий музикант» стали справжнім тріумфом.
Пізніше були опубліковані письменником оповідання «Вночі», «У козаків» і «Діти підземелля».
Знаменита розповідь «Діти підземелля» насправді є дуже скороченою копією його ж оповідання «В поганому товаристві». Саме скорочена версія відома широкому загалу.
Повість «Без язика»), написана під враженням подорожі до Америки, є важливою частиною його творчості.
Він виступав за права дітей, боровся за ліквідацію каторги та виступав проти царського уряду.
Літературна діяльність Володимира Короленка була відзначена його численними публікаціями, в яких він рішуче захищав простих людей, які постраждали від дій влади. Письменник палким словом боровся за справедливість для кожного, вселяючи в людей віру та надію на краще майбутнє.
Володимир Галактіонович Короленко мав значний вплив як на громадське життя, так і на світову літературу. Його твори все ще актуальні та корисні для розуміння гуманістичних цінностей і соціальних проблем.
Поділитися в соц.мережах:
Книжки автора