05.02.2021
Харків претендує на звання книжкової столиці України

 В Першій столиці пройшли громадські обговорення концептуального наповнення проєкту «Харків – книжкова столиця України»

4 лютого 2021 року у конференц-залі ОЛЦ по вул. Котельниковська, 5 зібралися представники громади, культурної спільноти та міської влади, щоб презентувати та проаналізувати стратегії розвитку промоції читання на Харківщині. Адже Департамент з питань культури м. Харкова вирішив узяти участь у конкурсі проєктів Українського культурного фонду «Харків – книжкова столиця України». Упродовж 2022 року Харків має стати епіцентром літературного руху України! Харкову є чим пишатися, адже він володіє достатньою кількістю інструментів та майданчиків для реалізації цієї мети. Протягом кількох місяців експерти й культурологи працювали над програмою проєкту, визначали основні вектори та розставляли акценти. Створена програма містить 12 складників, кожен з яких відповідає умовам конкурсу УКФ та звертається до потреб громади щодо поширення традиції читання, заохочування молоді до книжок та популяризації амбасадорів сучасної української літератури в суспільстві.

Під час обговорення презентували напрацювання, побудували стратегію реалізації проєкту та визначили 5 з 12 запропонованих основних подій, які й складуть програму проєкту «Харків – книжкова столиця України».

Ініціатором проекту виступає Харківська міська державна адміністрація. Департамент  з питань культури.

Партнери проекту: Видавництво "Ранок", мережа книгарень "Книголенд", арт-група Kailas-V, інші партнери (перелік на стадії формування).

Передбачається, що проект триватиме 11 місяців та складатиметься з 3 етапів:

1 етап - Підготовчий - січень - березень 2022 року - 3 місяці.

2 етап  - Реалізація проекту та його складовий - 7 окримих, незалежних програм, що вкладаються в загальну концепцію - квітень - вересень 2022 року - 6 місяців

3 етап - звітування - жовтень - листопад - 2 місяці

В рамках проекту будуть реалізовані наступні ініціативи:

Вуличний книжковий буккроссинг, спецпрограма для дитячих та молодіжних бібліотек, стрит арт "Вікна в світ книги, пересувний книжковий ярмарок по районах міста, благодійний аукціон та фестиваль книги та кави, і навіть відкриття літературної кав'ярні на базі нової книгарні "Книголенд" тощо.

«Ми фанатіємо від читання, то відкриття 3 нових книгарень "Книголенд" буде на підтримку промоції читання поза межами гранту. Ми хочемо зробити багато чого: від відкриття літературних кав’ярень до започаткування спеціальних книжкових стипендій для підлітків» – говорить директор мережі "Книголенд" Ігор Зарудко.

Член правління Української Асоціації Видавців та Книгорозповсюджувачів України та генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов всебічно підтримав проект.

«Ми вважаємо Харків гідним носити звання «Книжкової столиці». Тут жили, творили відомі українські письменники: Григорій Квітка-Основ'яненко, Гнат Хоткевич, Іван Багмут, Іван Багряний, Микола Бажан, Остап Вишня, Наталя Забіла, Григорій Костюк, Антін Крушельницький, Микола Куліш, Валер'ян Підмогильний, Павло Тичина, Микола Трублаїні, Микола Хвильовий.

Літературну історію сьогодення створюють яскраві письменники: Юрій Яновський, Борис Чичибабін, Сергій Жадан, Генрі Лайон Олді, Геннадій Меламед, Ірина Сонечко та інші.»

Саме в Харкові працюють найбільші видавництва України: Ранок, Vivat, Фоліо, КСД, ВД Школа, ВД Основа, 4Mamas, Sp й близко 150 інших, єдина в Україні паперова фабрика, що робить папір із тетрапаків, відкритий єдиний в країні Музей паперу. В Харкові сьогодні функціонує літературний музей, близько 100 публічних бібліотек, серед яких близько 45 мають – дитячі відділення, декілька літературних хабів, близько 70 книгарень. Отже, Харкову є чим пишатися, місто володіє достатньою кількістю інструментів та площадок, завдяки яким на 12 місяців абсолютно реально перетворити другу столицю Україні в книжковий сад та поширити серед місця літературну атмосферу, - додали аргументів присутні на публічних обговореннях фани читання.

Якщо харківський проєкт оберуть в УКФ місто отримає грант в 10 млн. грн. для його реалізації. Буде проведене дослідження читацької поведінки, запрацюють програми збільшення кількості книгарень та «Читаємо з народження», оголошено буде літературний конкурс та ще багато цікавого чекає на харків’ян.

-5%
hit
Неслухняні тарілки
50 грн
47.50 грн
-20%
Читання до школи. Збірник завдань
160 грн
128 грн
-20%
Прогулка
150 грн
120 грн
-20%
Кіт, я та кораблики
180 грн
144 грн
-5%
Час і гроші (у)
120 грн
114 грн
-20%
Ці дивовижні тварини
75 грн
60 грн
-20%
Fun stickers Книга 3 рус
30 грн
24 грн