01.09.2023

Анастасія Лавренішина: «Письменництво для мене — це Молитва, Медитація та Свобода»




Анастасія Лавренішина — українська письменниця та сценаристка. Закінчила з відзнакою Київський національний університет імені Карпенко-Карого за спеціальністю «Драматург кіно і телебачення». Працювала на телебаченні сценаристкою, копірайтеркою рекламного відділу та креативною продюсеркою.

У 2018 році рукопис підліткового фентезі Анастасії переміг у конкурсі «Напишіть про мене книжку!» — відтак вийшла повість «Дрімучий ліс». Того ж року книжка перемогла в конкурсі «Еспресо. Вибір читачів». У 2021 році вийшло продовження історії про Відьму та Сірого Вовка – «Шлях Вовка». Також Анастасія Лавренішина є переможницею, лауреаткою та дипломаткою конкурсів та премій «Коронація слова», премії О. Гончара тощо. 

Анастасія Лавренішина також є авторкою таких книг, як: "Віктор_робот", "Колодар", "Люба Жу. Садові казки". 


Як ви стали на письменницький шлях?

Я обожнюю писати. Писала з дитинства. Спочатку це були товсті зошити з детальним описом вигаданих світів, потім тоненькі, красиві зошити з віршами. Був навіть один блокнот з чорними аркушами, в якому я каліграфічно писала вірші білою пастою та носила його на поетичні вечори. Свою першу книгу, фентезі «Дрімучий ліс» писала років 10, намацувала власний стиль. Далі процес пішов швидше :)

Чим для вас є письменництво? 

Молитвою. Медитацією. Польотом. Залежністю. Свободою.

Що вас мотивує рухатися вперед?

Що мотивує писати далі? Я люблю цей стан. Для мене гра слів — це музика, яку хочеться створювати постійно. Тобто, це скоріше робота не на результат, а насолода процесом. До того ж у книговидавничій сфері працює дуже багато красивих зовні й усередині людей; мені приємно знаходитися серед них та обмінюватися енергією.

lavrenishina_2.jpeg

"Я ніколи не поспішаю видати текст, хіба є якийсь дедлайн"


Якими вашими виданими книгами ви пишаєтеся?

Всіма. Це правда. Кожна книга максимально викохана. Мені важко відпускати від себе рукописи, бо здається, що можна ще щось покращити. Тому я ніколи не поспішаю видати текст, хіба є якийсь дедлайн. Я дуже люблю свою дилогію «Дрімучий ліс», це концентрат чарівності і я отримала на неї багато захоплених відгуків. Фантастика «Віктор_робот» стала викликом для мене, але я з ним впоралася. Також я спробувала себе у створенні тематичних нотатників, як то «Колодар». Вийшов дуже красивий етнонотатник. Ну а ще я ніжно люблю книжку, яку намалював мій чоловік — «Люба Жу. Садові казки», яка вийшла у видавництві Віват. Окрім паперової книжки ми створюємо ще казки для інтернет-застосунку на трьох мовах: українська, англійська, французька. До речі, у видавництві Віват готується ще одна книга мого авторства і це був знов-таки виклик для мене, бо ця книга — енциклопедія. Нещодавно я бачила її обкладинку і вона чудова! Впевнена, що я буду пишатися й цією книгою також. 


Над чим ви зараз працюєте?

Одночасно над кількома проектами. Один із них — соціальний, дуже важливий для мене й країни в цілому. Також я продовжую розробку проекту «Люба Жу» в якості сценаристки. Почала писати один рукопис для підлітків і поки відклала, а ще написала одну з трьох задуманих дивних казок про тварин. Не поспішаю поки з дивними казками, бо це чиста творчість і для втілення її має настати той самий день, а поки країні негайно потрібні книжки про теперішній непростий час і це цілком зрозуміло.

lavrenishina_3.jpeg

"Моє натхнення — це природа, зміна сезонів, поезія, музика, традиції, стосунки"


Який кумедний випадок стався із вами цього року?

Ой, не знаю. Можливо, захряснула двері й лишила ключ з іншого боку, як наслідок влетіла на 300 євро. Але, мабуть, це не смішно)) 


Чи вірите ви у творчу музу й натхнення?

Звичайно. Я тільки так і працюю. Не вірю, що людина без натхнення може створити натхненну річ :) одне діло, що варто розуміти, як це натхнення виникає, щоб не бути цілком залежним від нього. Наприклад, моє натхнення — це природа, зміна сезонів, поезія, музика, традиції, стосунки. 

Яку музику ви слухаєте?

У різний період свого життя різну. Зараз це Aurora, Jane Birkin, Panivalkova, Марина Круть та музичний телеграм канал письменниці Іри Лазуткіної — Zeffir, де Іра знаходить трансові треки для насолоди життям та написання творів, наприклад.

lavrenishina_4.jpeg

"Для мене гра слів — це музика, яку хочеться створювати постійно"


Які книжки ви любите перечитувати?

Один період перечитувала Кларису Пінколу Естес «Та, що біжить з вовками» та Джозефа Кемпбела «Шлях героя». Зараз збираюся вкотре перечитати «Мумі Тролів». Обожнюю їх. 

Щоб ви побажали авторам, які тільки починають письменництво? 

Писати від себе, не намагатися когось наслідувати і в той же час читати якомога більше різноманітних книжок. Профільна література буде в поміч. До письменства є ключ ;)


Які ваші побажання читачам мережі Книголенд?

Усім нам бажаю миру, перемоги, процвітання, екосвідомості, любові та якісних книжок. Читайте українське та пишіть щирі відгуки!



Текст Богдан Красавцев