Книга За Перекопом є земля

Про книжку «За Перекопом є земля»
Дитинство, юність, перше кохання — все це відбулося у житті головної героїні, коли вона жила в Криму. Тут вона усвідомила, що є українкою — навіть, попри те, що її дідусь працював у КДБ, а частина предків була росіянами. Читач разом з головною героїнею та її подругою пройде шлях від дитинства до окупації півострова Росією в 2014 році. На сторінках роману тісно переплітаються українська історія та культура кримських татар. «За Перекопом є земля» по-новому відкрив півострів для материка, та материк — для півострова. Земля є і там, і там — їй потрібно повернути цілісність.
Анотація до книги «За Перекопом є земля»
Роман розповідає історію жінки, яка дитинство та юність провела у рідному Криму. Тут вона вперше закохалася, тут формувалася її ідентичність. Багатонаціональність півострова, його складна історія — стали фоном для розвитку дівчини, її становлення та усвідомлення того, ким вона є насправді.
Разом з ліпшою подругою Аліє дівчина проходить шлях від дитинства у дев’яностих роках до початку окупації в 2014. Читач знайомиться з історіями їх сімей, де в кожній шафі сховані чималі скелети. Книга багата на екскурси в історію півострова, завдяки чому можна побачити, як певні події впливають на життя людей.
«За Перекопом є земля» сповнена історичних рефлексій та розповідей про корінні народи Криму, які формують яскравий місцевий культурний ландшафт. Книга буде цікава тим, хто хоче знати більше про культуру та історію півострова, про взаємини між народами, про збереження національної ідентичності у складні політичні періоди.
«За Перекопом є земля» показує, як соціальні та політичні події впливають на життя людей, який відбиток залишають на історіях родин. У книзі минуле тісно переплітається із теперішнім. Авторка створює живий та детальний портрет Криму, який дозволяє краще збагнути його культурні та соціальні особливості. Все це подано у художній формі, завдяки чому текст легко сприймати та розуміти.
«За Перекопом є земля» — чому варто прочитати:
- Авторка працювала над книжкою з 2012 року, але через окупацію у 2014 концепцію довелося змінити.
- Для книги Анастасія Левкова взяла більше двох сотень інтерв’ю з кримчанами, розповіді яких увійшли до роману.
- Роздуми про ідентичність від головної героїні, яка має радянське минуле.
- Роман показує Крим не лише як територію та півострів, а як частину культури України.
- Питання відчуження та втрати, які з’явились у романі через окупацію Криму.
- Переплетення кримськотатарської культури та родинних таємниць.
- Незвичний погляд на півострів, реальні історії місцевих жителів.
- Книга 2023 року за версією ВВС та ПЕН.
Про авторку
Анастасія Левкова — письменниця, редакторка та викладачка, координаторка літературного конкурсу «Кримський інжир». Також вона займається впорядкуванням однойменних антологій кримськотатарської та української прози і поезії. Анастасія Левкова є кавалером французького Ордена Мистецтв та Літератури.