Книга Андрій Лаговський
Про книжку «Андрій Лаговський»
«Андрій Лаговський» – унікальне автобіографічне творіння видатного науковця Агатангела Кримського. Яскравий приклад модернізму і перший твір на теренах України, де можна спостерігати гомоеротичні риси, а з огляду на рік видання першої частини (1895) це варте захоплення.
Анотація до книги «Андрій Лаговський»
У центрі сюжету книжки – молодий професор математики Андрій Лаговський. Він інтелектуал, книжник та змушений постійно боротися, аби вижити в традиційному суспільстві. Він безперервно мучиться, розмірковуючи над своїми бажаннями та почуттями, прагне кохання, але не має його. Однак проблема не в тому, що не знайшлося жінки, річ у тім, що шукає він кохання якраз серед чоловіків.
Поступово всі його надії та мрії руйнуються, що штовхає героя відмовитися від бажання мати сім'ю і вести аскетичний спосіб життя, занурившись у роботу. Однак не так просто зломити душу, що прагне свободи, а спокуси постійно змінюють траєкторію його рішення зануритися в самотність.
Чому варто прочитати книжку «Андрій Лаговський»?
- У своєму творі автор показує поєднання різних культур, як співіснують народності, цивілізації.
- Роман складається з чотирьох частин, з яких кожна несе в собі особливу повчальну лінію.
- Читаючи книгу «Андрій Лаговський» можна спостерігати за дорослішанням, формуванням особистості, боротьбою самим із собою головного героя.
- Твір порушує безліч важливих та гострих тем – стосунків між близькими, оточенням й соціумом, щирості, сумнівів, власних почуттів та їхньої важливості.
- Особливої естетики роману надає вплетення поезії та пісень різних країн, народів.
Про автора
Агатангел Кримський – найвидатніше та недооцінене наукове світило України. Обдарований учений, історик, перекладач, знавець сходу й мов. Головний засновник Академії наук, інституту мовознавства, який залишив по собі колосальну спадщину та унікальну бібліотеку, яку досі до кінця не переписали й не систематизували. Як і більшість українських геніїв став жертвою сталінського режиму та помер у сильних муках навіть без точної дати смерті.