Каталог товарів

ТОП -8 книжок для святкового лоукдауну
29.12.2020
Рецензії

Юрій Андрухович, "Радіо ніч"

Видавництво Meridian Czernowitz

 

У романі розповідається історія героя, який після невдалої революції переховується від спецслужб (і не тільки), намагається розібратись із власними почуттями і заплутаними таємницями. "Це найгостросюжетніший, а водночас найліричніший твір автора. Простір, у якому авантюрний роман зустрічається з фентезі, а Девід Бові – з мандрівними музикантами Середньовіччя", – коментує видання Олександр Бойченко, літературний редактор.

 

Саллі Руні, "Нормальні люди"

"Видавництво Старого Лева"

 

Саллі Руні, мабуть, найобговорюваніша письменниця 2020 року. Її роман – це історія непростих стосунків двох підлітків, які проходять через усілякі умовності, то зближуючись, то віддаляючись. Саллі розповіла у своїй книзі про все те, що так добре знайоме мілленіалам і що їх найбільше турбує: тривожність, страх, деструктивність, ескапізм.  "Нормальних людей" екранізували та зняли серіал, який мав шалений успіх і встановив кілька рекордів за переглядами на британському онлайн-сервісі BBC iPlayer і Hulu. 

 

Майкл Шебон, "Місячне сяйво"

Видавництво "Фабула"

 

Роман лауреата Пулітцерівської премії, який виріс із передсмертних розповідей дідуся Майкла Шебона. "Місячне сяйво" – це напівправдива та напіввигадана історія життя у буремному ХХ столітті, де головний герой – дідусь оповідача – розповідає, як переслідував нациста-ракетобудівника (він потім очолить NASA), будував моделі міста на Місяці, полював на гігантського пітона та підривав мости. 

 

Стюарт Тертон, "Сім смертей Евелін Гардкасл"

Видавництво Vivat

 

Детективний роман, у якому головний герой, наче Білл Мюррей у "Дні бабака", опиняється у часопросторовій пастці. Сімейство Гардкасл запросило його до себе на бал-маскарад. І все було б чудово, та у розпал свята пролунав постріл і їхню єдину дочку знайшли мертвою. З цього моменту герой змушений знову і знову переживати той вечір, кожного разу прокидаючись у тілі іншого гостя. І смерть повторюватиметься, поки вбивця не буде знайдений.

 

Ольга Токарчук, "Химерні оповідання"

Видавництво "Темпора"

 

Збірка оповідань Нобелівської лауреатки, у яких реальність переплелась з вигадками, а наука з міфами. Тут є історія про страхи, одержимість, сім'ю, втрату та світ, у якому раптом все перевернулось з ніг на голову.

 

Сергій Жадан та Павло Маков, артбук "Постійне місце проживання"

Видавництво IST Publishing

 

Книга митців-харків'ян, поета Сергія Жадана та художника Павла Макова, яка рефлексує над Харковом крізь призму їхніх творів. Артбук об'єднує два погляди на місто, яке виростає з двох різних художніх форм – поезії та графіки. При цьому вони не коментують один одного, а створюють місце для вільної інтерпретації читачем. 

 

Роберт Ґалбрейт, "Бентежна кров"

Видавництво "КМ Букс"

 

Продовження серії детективів, написаної Джоан Роулінг під псевдонімом, де розслідування веде детектив Корморан Страйк. За сюжетом він намагається розкрити злочин із минулого: у 1974 році зникла лікарка Марго Бамборо, а головний підозрюваний у справі – серійний вбивця-трансвестит Денніс Крід. У мережі останній факт спровокував неабиякий скандал – письменницю вкотре звинуватили у трансфобії та "поховали заживо" хештегом #RIPJKRowling. Прихильники Роулінг стали на захист письменниці і засудили таку публічну травлю. 

 

 

Марґарет Етвуд, "Орикс і Деркач"

Видавництво "Клуб сімейного дозвілля"

 

Фантастичний роман, який номінували на Букерівську премію у 2003 році (загалом, Етвуд чотири рази була фіналісткою премії і двічі отримувала головну нагороду – за романи "Сліпий вбивця" та "Заповіти"). У книзі "Орикс і Деркач" людство опиняється на порозі знищення через переселення та кліматичну катастрофу. Здається, врятувати світ уже неможливо, тому таємний проєкт "Парадайз" займається створенням нової раси людей, яка б жила в гармонії з природою і не намагалася б підпорядкувати собі все живе. І щоб остаточно покінчити зі старою расою людей, лабораторія запускає в хід смертельний вірус.

Підпишись на новини та розсилки