Книга 1984 (Folio. Світова класика)

Про книжку «1984 (Folio. Світова класика)»
«1984» — один із найвідоміших романів двадцятого століття, культова антиутопія, яку знає кожен. Навіть якщо ви жодного разу не читали цю книгу, то напевне чули вирази «Великий Брат стежить за тобою» і «Свобода — це рабство». У романі показана держава майбутнього, яка контролює кожен крок кожного свого громадянина. Більше того — пильному спостереженню піддаються навіть думки. Головний герой Вінстон Сміт є слухняним громадянином, партійним функціонером. Але прагнення до порядності та правди змушує його таємно повстати проти уряду. Він заводить заборонений роман та починає цікавитись діяльністю Братства – організації, яка має на меті зруйнувати тоталітарну владу.
Анотація до книги «1984»
Головний герой «1984» — Вінстон Сміт, який є партійним працівником, слухняним громадянином. Він ще пам’ятає, яким був світ до того, як країною почав керувати Великий Брат. Зараз партія контролює кожен аспект життя громадян, піддаючи цензурі навіть думки. Від контролю не можна ніде сховатися, адже всюди є телеекрани: вони одночасно транслюють новини та стежать за всім, що потрапляє в їх поле зору.
Для мови партії — новоязу — характерне дводумство: ідеї, які суперечать одна одній. Так з’являються лозунги «Свобода — це рабство», «Війна — це мир» та «Незнання — сила». Поліція думок стежить за тим, що саме думають люди. Тому навіть наодинці із собою не можна почуватися вільно.
Вінстон Сміт належить до Зовнішньої партії та працює на неї. До його задач входить переписування історії – буквально. Кожного дня він отримує завдання внести зміни до книжних видань та випусків газет минулих років. Він коригує цифри, переписує факти, прибирає згадки про людей. «Хто контролює минуле — той контролює майбутнє» — внесення таких змін потрібне партії. Вона отримує бездоганну історію своїх діянь, у якій немає місця помилкам чи невиконаним обіцянкам. Таким же чином тоталітарна система «стирає» непотрібну для себе людину. Вона не тільки зникає фізично — будь-які згадки про неї теж зникають.
«1984» — потужне дослідження тоталітаризму та того, як він впливає на особистість людини. Орвелл створив роман після років розмірковувань та вивчення інформації про нацизм і сталінізм. Він створив образ держави, яка катує і вбиває громадян за будь-які прояви інакодумства. Вона робить так, що людина навіть подумки не зважується повстати проти системи, піддати сумнівам її постулати.
Орвелл передбачив майбутнє, у якому домінують технології, здатні на кожному кроці стежити за людиною. Ба більше — кожен з нас зараз має в руці пристрій, який знає все про наші уподобання, звички, думки. Саме тому зараз «1984» є як ніколи актуальним, зважаючи на соціальні та політичні тенденції по всьому світу.
Чому варто прочитати книжку «1984»:
- Легендарна антиутопія, яку розібрали на цитати.
- Посібник для тих, хто вимушений жити в складні історичні часи.
- Детальний опис тоталітаризму та його впливу на особистість.
- Актуальність в контексті сучасних подій у світі.
- Нагадування про важливість знання історії та вміння критично мислити.
Про автора
Джордж Орвелл — письменник і публіцист, найвідомішими роботами якого є роман-антиутопія «1984» та повість «Колгосп тварин». Справжнім ім’ям автора є Ерік Артур Блер, він народився в Індії, яка на той час була частиною Британської імперії.
Перші художні твори Джордж Орвелл почав писати після того, як переїхав до Англії. Письменник брав участь у громадянській війні в Іспанії, де був на стороні лівих ополченців. Після поранення, отриманого від кулі снайпера, Джордж Орвелл змушений був повернутися до Лондона та розпочати лікування. Під час Другої світової війни він був ведучим антифашистської передачі.
Першим успіхом письменника стала повість «Колгосп тварин», сюжет якої був алегорією на революцію 1917 року. У 1949 році світ побачив роман-антиутопія «1984», який приніс Орвеллу світове визнання. Його читає вже не одне покоління людей — і тематика ніколи не втратить актуальності.
Саме Джордж Орвелл ввів поняття «холодна війна», яке згодом увійшло в масовий вжиток та використовується до сьогодні. Роман «1984» розібрали на цитати, які відомі навіть тим, хто жодного разу не читав цієї книжки.