Григорій Квітка-Основ'яненко

Григорій Квітка-Основ'яненко

Григорій Квітка-Основ'яненко був українським письменником, літературним діячем, прозаїком, драматургом, журналістом, літературним критиком, археологом та етнографом, який жив у XVIII-XIX століттях. Його твори значно сприяли розвитку української літератури та фольклору.
Квітка-Основ’яненко відігравав значну роль у розвитку громадського та культурного життя Харкова. Він був обраний членом Товариства наук Харківського університету. Він був одним із засновників Харківського професійного театру, Харківської губернської бібліотеки, Благодійного товариства та Інституту шляхетних дівчат.
Справжня пристрасть письменника полягала в збиранні та дослідженні українського фольклору та етнографії.
Насамперед Григорій Квітка-Основ’яненко відомий своїми збірками українських народних пісень та оповідань, які він зібрав і записав у своїх творах. Список найвідоміших творів Григорія Квітки-Основ'яненко: «Конотопська відьма», «Маруся», «Салдацкий патрет», «Сватання на Гончарівці», «Сердешна Оксана», «Козир-дівка», «Ганнуся», «Шельменко-денщик».
Він вважав, що «писання з натури» — це орієнтація на реальний світ навколо нього.
Автор правдиво описував життя людей в ті часи в Україні, особливо на Харківщині. “Як говоримо, так і писати треба”, — пояснював Квітка-Основ’яненко, пропагуючи у своїх творах народну версію української мови.
Він також написав багато творів і статей про історію та культуру українців.
У той час Григорій Квітка-Основ'яненко не мав можливості отримати офіційні літературні нагороди, оскільки це було неможливим у той час. Його внесок у популяризацію української мови та літератури, а також у збереження культурної спадщини України визнаний і високо цінується.
Поделиться в соц.сетях:
Книги автора
-5%
Кольоровий БУМ з Діамантом.
50 грн
47.50 грн
-5%
Святкові заходи 1 кл. + ДИСК
35 грн
33.25 грн
-30%
1000 назв їжі (у)
290 грн
203 грн
-40%
Від тебе тхне!
290 грн
174 грн
-5%
Пори року
60 грн
57 грн
-3%
new
Аляска
410 грн
397.70 грн
new
1795
390 грн
-20%
new
Зеро
250 грн
200 грн
-10%
new
Матінка
280 грн
252 грн