Ерік Берн

Ерік Берн

Ерік Берн — американський психіатр та психоаналітик, одна з ключових фігур в сучасній психології та психотерапії. Світова слава прийшла до Берна завдяки його внеску у розвиток психотерапії та психології, та розробці теорії трансакційного аналізу.
Він здобув ступінь лікаря та бакалавра психології в Макгілл - університеті в Монреалі. Потім навчався психоаналізу у Віденській психоаналітичній асоціації, де вивчав методи Зигмунда Фрейда.
Берн спеціалізувався на психотерапії та розвитку особистості, і його основним внеском у цю сферу є створення теорії трансакційного аналізу.
Він придумав ідею «страхів», які впливають на те, як люди взаємодіють один з одним і як вони діють у соціальних ситуаціях.
Згідно його ідеї опису «життєвих позицій», він розкриває, як люди бачать себе та інших у світі.
«Психіка в дії» - перший роман Еріка Берна, який вийшов у 1947 році.
Книга під назвою «Гри, в які грають люди», принесла автору світову популярність. У цьому творі він розглянув ідею «трансакційних ігор» і розкрив різні ролі, в які люди грають, коли вони взаємодіють з іншими людьми.
«Трансакційний аналіз в психотерапії» — ще одна важлива робота Берна, в якій детально розглядається використання трансакційного аналізу в лікуванні.
Усі ці три стани особистості формуються в процесі спілкування, згідно з теорією Берна, і людина набуває їх незалежно від свого бажання.
Найпростіший спосіб спілкування — це обмін однієї транзакцією. Ця схема працює таким чином, що «стимул» співрозмовника No 1 викликає «реакцію» співрозмовника No 2, який, своєю чергою, направляє «стимул» співрозмовнику No 1. Таким чином, майже завжди «стимул» одного співрозмовника викликає «реакцію» іншого співрозмовника.
Подальший розвиток розмови залежить від стану особистості, який використовується в транзакціях, а також від того, як вони поєднуються.
Хоча Ерік Берн не отримав багато нагород, його вплив на психотерапію та психологію був значним, і його теорія трансакційного аналізу продовжує робити значний внесок у ці галузі.
Поделиться в соц.сетях:
Книги автора
-20%
Королева жуків
170 грн
136 грн
-10%
Магнитная азбука
56 грн
50.40 грн
-30%
Крысы!
185 грн
129.50 грн
-30%
Лицар-дракон. Вогонь!
185 грн
129.50 грн
-30%
Happy end, попри все? (Щоденник Уди-4)
280 грн
196 грн
-15%
Зоґ
183 грн
155.55 грн
-20%
Тигрёнок
55 грн
44 грн
-30%
Вдома
220 грн
154 грн
new
Між любов'ю й любов'ю
299 грн
-15%
Розмова з Небесами
620 грн
527 грн