Ольга Дубчак

Ольга Дубчак

Ольга Дубчак - сучасна українська письменниця, кандидатка філологічних наук, літературний редактор. Співзасновниця та головна редакторка видавництва Vihola. Авторка науково-популярних книжок «Чути українською», «Бачити українською» та «Перемагати українською».
Після закінчення університету працює фаховою редакторкою навчальної літератури у видавництві «Генеза». Її перевели на посаду завідувача редакції після того, як вона довго не відчувала прогресу в кар’єрі. Невдовзі українське видавництво «Наш формат» запрошує її працювати головною редакторкою.

Видавництво «Наш формат» було її першим партнером. Ольга вирішує піти, коли власник видавництва наказав їй підготувати до друку книгу російської науковиці. Згодом Владислава Кириченка звільнили через приниження та неправдиву комунікацію.
У 2010 році О. Дубчак опублікувала навчальний посібник «Українська мова» у співавторстві з Валентиною Новосьоловою та іншими авторками у видавництві «Генеза».
У 2022 році новостворене видавництво «Віхола» мало лише одну письменницю, тому Ольга береться за написання науково-популярної книги «Чути українською». Згодом вона написала книгу під назвою «Бачити українською». Дубчак мала намір написати трилогію про українську мову, остання з якої мала б бути присвячена синтаксису. Однак повне російське вторгнення в Україну вплинуло як на видавництво, так і на саму авторку, тому вона символічно написала науково-популярну книгу «Перемагати українською», яка була включена до переліку найкращих українських книг у 2022 році за версією PEN Ukraine.
· «Бачити українською. Слово в мовній картині світу» (2021)
· «Перемагати українською. Про мову ненависті й любові» (2022)
· «Чути українською. У світі звукі[ў] і букв» (2021)
Поделиться в соц.сетях:
Книги автора
-20%
1000000 дел зебры Эбби
130 грн
104 грн
-3%
9 листопада
400 грн
388 грн