Каталог товаров

5 способів закохати дитини в книги
17.12.2020
Взгляды

Шановні батьки, перш за все прибиріть з поля зору багатотомники та гаджети. «Дитина весь час в телефоні, читати малюка не змусиш!» - скаржаться втомлені батьки. Але я вважаю, що закохати дитини в книги не так вже й складно.

 

Ось вам декілька лайфхіків, якими користувалася моя мама, за для того, щоб прищепити мені інтерес до читання. Зараз мені 21, я прочитав 531 книгу за останні сім років і продовжую читати досі. З упевненістю можу сказати, що моя любов до книг - це цілком і повністю заслуга моєї мами. Як же у неї вийшло виростити книголюба? Зараз повідомлю. Вмощуйтеся.

 

1. Читання перед сном з самого дитинства вона мені читала вечорами, буквально 20-30 хвилин, але маленький я чекав цього щоденного ритуалу з величезним нетерпінням і дуже засмучувався, коли у мами раптом не виходило. Культура розповідання казок і читання перед сном дуже корисна не тільки для того, щоб поліпшити взаємини з дитиною, а й щоб привчити його сприймати інформацію на слух, а також прищепити любов до створення яскравих образів в голові.

 

2. Ніяких гаджетів мені не давали телефон і комп'ютер. Проте рясно видавали книги з картинками і розмальовки. Якщо дитина не випускає з рук телефон - це не дуже добре. Адже він звикає отримувати інформацію найпростішими способами, а це не сприяє розвитку.

 

3. Книги за віком мама радила мені, що почитати, причому книги ці були завжди за віком. Порушенням цього правила дуже грішить шкільна програма: подужати класичні багатотомники не померти від нудьги у переходному віці не представляється можливим чисто фізично, оскільки в 16 років а) не вистачає життєвого досвіду б) голова забита іншим.

 

4. Обговорення прочитаного з батькам дуже важливе. Мама завжди запитувала мене про прочитане і цікавилася знову впізнаним. Це надзвичайно важлива, адже дитина буде ділитися з вами своїми успіхами, а якщо ви і самі читаєте, то цілком ймовірно, що зможете навіть подискутувати про тих чи інших питаннях. Жоден з моїх друзів не читав, навіть коли ми були в старшій школі, і саме мої батьки допомагали мені зберегти захоплення книгами, підживлюючи його питаннями і обговореннями. Я пам'ятаю, як ми з батьком обговорювали «1984», а з мамою довго розмовляли про книги та ідеях Муракамі.

 

5. Допоможіть дитині знайти те, що подобається саме їй. На жаль, в наш час, коли «простий» контент з ютуба і соцмереж переважає, дуже непросто захопити книгою настільки, щоб вона перемогла. Чи допоміг мені як новоспеченому дорослому мій книжковий багаж, не знаю. Але я все ще люблю читати! А моя основна професія пов'язана з написанням текстів. Думаю, в цьому-то книги і зіграли головну роль.

 

 

Максим Богомолов

Подпишись на новости и рассылки