Каталог товарів

ХАРКІВ ПРЕТЕНДУЄ НА ЗВАННЯ КНИЖКОВОЇ СТОЛИЦІ УКРАЇНИ
03.02.2021

В Першій столиці пройшли громадські обговорення концептуального наповнення проєкту «Харків – книжкова столиця України»
2 лютого 2021 року в конференц-залі ОЛЦ по вул. Котельниковська, 5 зібралися представники бібліотек, щоб презентувати та проаналізувати стратегії розвитку промоції читання на Харківщині. Адже Департамент з питань культури м. Харкова вирішив узяти участь у конкурсі проєктів Українського культурного фонду «Харків – книжкова столиця України».
Упродовж 2022 року Харків має стати епіцентром літературного руху України!

Харкову є чим пишатися, адже він володіє достатньою кількістю інструментів та майданчиків для реалізації цієї мети.

Протягом кількох місяців експерти й представники бібліотек працювали над програмою проєкту, визначали основні вектори та розставляли акценти. Створена програма, що посилить традиції читання для відвідувачів ініціат проекту, в першу чергу молодого покоління українців, шляхов залучення їх до окремих подій проекту - зокрема читацького конкурсу з перспективою чаювання з улюбленими письменниками. Створено умови безперешкодного доступу до книжок широких аудиторій.
 Під час обговорення презентували напрацювання, побудували стратегію реалізації проєкту та визначили 5 з 12 запропонованих основних подій, які й складуть програму проєкту «Харків – книжкова столиця України».
 Ініціатором проекту виступає Харківська міська державна адміністрація. Департамент з питань культури.

Партнери проекту: Видавництво "Ранок", мережа книгарень "Книголенд", арт-група Kailas-V, інші партнери (перелік на стадії формування).

Передбачається, що проект триватиме 11 місяців та складатиметься з 3 етапів:

1 етап - Підготовчий - січень - березень 2022 року - 3 місяці.
2 етап - Реалізація проекту та його складовий - 7 окримих, незалежних програм, що вкладаються в загальну концепцію - квітень - вересень 2022 року - 6 місяців
3 етап - звітування - жовтень - листопад - 2 місяці
В рамках проекту будуть реалізовані наступні ініціативи:
 Вуличний книжковий буккроссинг, спецпрограма для дитячих та молодіжних бібліотек, стрит арт "Вікна в світ книги, пересувний книжковий ярмарок по районах міста, благодійний аукціон та фестиваль книги та кави, і навіть відкриття літературної кав'ярні на базі нової книгарні "Книголенд" тощо.

Член правління Української Асоціації Видавців та Книгорозповсюджувачів України та генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов всебічно підтримав проект.

«Ми вважаємо Харків гідним носити звання «Книжкової столиці». Тут жили, творили відомі українські письменники: Григорій Квітка-Основ'яненко, Гнат Хоткевич, Іван Багмут, Іван Багряний, Микола Бажан, Остап Вишня, Наталя Забіла, Григорій Костюк, Антін Крушельницький, Микола Куліш, Валер'ян Підмогильний, Павло Тичина, Микола Трублаїні, Микола Хвильовий.
 Літературну історію сьогодення створюють яскраві письменники: Юрій Яновський, Борис Чичибабін, Сергій Жадан, Генрі Лайон Олді, Геннадій Меламед, Ірина Сонечко та інші».

Саме в Харкові працюють найбільші видавництва України: Ранок, Vivat, Фоліо, КСД, ВД Школа, ВД Основа, 4Mamas, Sp й близко 150 інших, єдина в Україні паперова фабрика, що робить папір із тетрапаків, відкритий єдиний в країні Музей паперу. В Харкові сьогодні функціонує літературний музей, близько 100 публічних бібліотек, серед яких близько 45 мають – дитячі відділення, декілька літературних хабів, близько 70 книгарень. Отже, Харкову є чим пишатися, місто володіє достатньою кількістю інструментів та площадок, завдяки яким на 12 місяців абсолютно реально перетворити другу столицю Україні в книжковий сад та поширити серед місця літературну атмосферу, - додали аргументів присутні на публічних обговореннях фани читання.
 Якщо харківський проєкт оберуть в УКФ місто отримає грант в 10 млн. грн. для його реалізації. Буде проведене дослідження читацької поведінки, запрацюють програми збільшення кількості книгарень та «Читаємо з народження», оголошено буде літературний конкурс та ще багато цікавого чекає на харків’ян

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям:

Підпишись на новини та розсилки